N690 Çelik Nedir?

N690 çelik, yüksek karbon içeriği sayesinde çok iyi bir keskinlik sağlar. Bıçaklar uzun süre keskin kalarak kesme işlemini kolaylaştırır. Darbelere, aşınmalara karşı oldukça dayanıklıdır. Kaliteli ve dayanıklı bıçak tülerinden hoşlanan kullanıcılar için mükemmel bir seçenektir. Bu çelik türü sayesinde bıçaklar daha keskin ve paslanmaz olacağından kullanım alanlarında çokça tercih edilir.

Bu bıçak türünün paslanıp paslanamaz olduğunu pek çok kullanıcı merak eder. N690 çelik, yoğun şekilde tuzlu suya maruz kalmadığı sürece paslanma yapmaz. Paslandığı takdirde yağ sökücü yardımı ile kolay temizlenebilme özelliği de vardır. Ayrıca işlenmesi ve şekillendirilmesi de kolaydır. Bu durum bıçak yapımında işçilik sürecini kolaylaştıracaktır.

Bullknife, n690 çeliği ustaca işleyerek kullanıcılarına en üst düzey kesme performansını sunar. Bıçak türlerimiz keskinlik konusunda rakipsizdir. Bu bıçaklar her kullanım için keskin ve hazır bir şekilde gelir ve uzun süre keskin kalma özellikleri sayesinde sık sık bileme ihtiyacını azaltır. Kullanım alanı ne olursa olsun mükemmel bir performans ile kullanıcısını karşılar.

N690 Çelik Bıçağı Paslanır Mı

N690 çelik bıçaklar, birçok kullanıcının tercih edeceği yüksek kalite sunan bıçaklardır. Durum ne olursa olsun paslanmaz çeliklerin tamamen paslanmaz olmadığını unutmamak gerekir. Çoğu koşulda korozyona karşı dayanıklılık sağlansa da bazı durumlarda paslanma riski bulunabilir.

Bu çelik türü içerisinde bulunan krom sayesinde korozyona karşı dirençli bir yapıya sahiptir. Tüm bunlar için uygun bir bakım süreci de gerekebilir. Bıçağı kullanmadan önce iyice temizlemek önemli bir aşamadır, yiyecek artıkları ya da nem paslanma riskini artırabilir. Bıçağın yüzeyine ince bir tabaka yağ sürerek paslanma riski en aza indirilir.

Bıçağı uzun bir süre kullanmayacak olan kullanıcılar nem ve neme maruz kalmaktan kurtarmalıdır. Doğru bakım ve koşullarda saklanan her bıçak türü sizi paslanmanın önüne geçirecektir.

N690 Çelik Özellikleri

Pek çok bıçak meraklısı ve profesyonel şef için bıçak seçiminde malzeme oldukça önemlidir. N690 çelik özellikleri de kullanım açısından mükemmel bir kolaylık sağlar. N690 çelik özellikleri şu şekilde sıralanabilir:
  • Yüksek karbon içeriği sayesinde son derece keskin bir bıçak kenarı sunar.
  • Bu çelik türü darbelere ve aşınmaya karşı oldukça dayanıklıdır.
  • Bıçak nem veya sıvıya maruz kaldığında bu çelik türü paslanma riskini en aza indirir.
  • İşlenmesi ve şekillendirilmesi oldukça kolay bir türdür.

Bullknife olarak bıçak türlerimiz uzun ömürlü ve dayanıklı olması ile tanınmaktadır. Profesyonel şefler, açık hava tutkunları için güvenilir bir arkadaş olmalarının yanı sıra en zorlu koşullarda bile mükemmel bir performans sergiler.

Sıkça Sorulan Sorular

 
  • N690 çelik kullanım için ideal midir?

N690 çelik, kullanım amaçları açısından oldukça iyi bir seçenektir. Mutfak bıçakları, açık hava aktiviteleri, günlük kullanım için ideal kullanıma sahiptir.
  • N690 çelik nerelerde kullanılır?

Yüksek kaliteli bir bıçak türü olduğu için kullanım alanları oldukça geniştir. Mutfakta şeflere ve yemek meraklısı kişilere kolaylık sağlar. Açık hava aktiviteleri için kullanılan bıçaklar uygun ve ideal bir seçenektir. Taktik ve askeri bıçakların yapımında kullanılabilir. Cep bıçakları ve günlük tercih için kullanılabilir. Kullanıcıların ihtiyaç ve kullanım amaçlarına uygun olarak neredeyse her alanda tercih edilebilir.

 
  • N690 çelik nasıl anlaşılır?

Pek çok üretici ya da satıcı ürünün ambalajında çelik türünün ne olduğundan bahseder. Ürünün kullanım kılavuzunda da bu genellikle yazar. Ürünün adını ve modelini internet üzerinden araştırabilir, daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Ürünün satıcısı ile iletişime geçerek detaylı bilgileri edinmek mümkündür. 

 
 

17.09.2023

Türkiye'nin Özel Üretim El Yapımı Bıçak Alışveriş Merkezi © Copyright 2019 - 2022 ( All Right Reserved )
Sitemizde bulunan tüm görseller ürün bilgilerin tüm hakları saklıdır.

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.