Kamp Bıçakları Nedir?

Kamp bıçakları, doğada kamp yaparken veya açık havada vakit geçirilirken kullanılır. Doğada her türlü alanlarda kullanılmak üzere tasarlanmış olan ekipmanlardır. Bu bıçaklar genellikle geniş ve dayanıklı yapılara sahiptir. Bizim müşterilerimize ilk tavsiyemiz kamp bıçaklarını paslanmaz çelik tercih etmeleridir. Çünkü doğada kullanım esnasında bakım yapmak ve muhafaza etmek her zaman kolay olmayabilir. Paslanmaz çelik olursa kullanım sonrası ürünün paslanmayacağını ya da bakıma ihtiyacının ertelenmesinin bir sorun olmayacağını bilir.

Bıçağı hangi amaçla kullanmak gerektiğini iyi bilmek gerekir. Kampın gıda alanında mı kullanılacak yoksa odun kesme gibi ağır işlerde mi kullanılacak olması seçimleri değiştirebilir. Kişi kendisi ne istediğini bilmelidir. Eğer konu hakkında bilginiz yoksa ya da tereddütte kalıyorsanız biz danışarak istediğiniz ürüne sahip olabilirsiniz.

Bullknife olarak ürettiğimiz bıçakların en büyük özelliği yüksek kalitede olmalarıdır. Sürekli bıçaklarla haşır neşir olan birisi bile olsanız bizim üretimlerimizi gördüğünüzde hayran kalacaksınız. Kaliteli malzemelerden ürettiğimiz bu bıçaklar keskinlikleri ile de öne çıkar. Dayanıklı yapıları sayesinde uzun yıllar boyunca güvenilir bir performans sunar.


Kamp Bıçaklarının Kullanım Amacı Nedir?

Açık havada geçirilen zaman, doğanın büyüsünü ve özgürlüğünü hissetmek için harika bir fırsattır. Doğa maceralarında kişiler doğru ekipmana sahip olmanın değerini manzara kadar öne çekmeliler. Bu noktada kamp bıçaklarının kullanım amacı nedir sorusunu kendilerine sorarlar. Genellikle açık havada pek çok farklı amaç için kullanılan kamp bıçakları çok yönlüdür.

Her model kendi içerisinde belli bir tasarım barındırır. Bu durum kişinin estetik kaygısı ile de ilgilidir. Estetik olarak çok güzel görünen bir bıçak işlevsel olarak o kadar güzel olmayabilir. Öncelikle batomlama yapılacak bir üründe kabzanın eli yormaması ve kalın olması gereklidir. Mutfak için kullanılacak bir kabzanın ince olması ve hafif olması gerekir.

Bullknife olarak ürettiğimiz tüm bıçak modellerini kendimiz kullanıyormuş gibi tasarlıyoruz. Böylece formunu, kabzasını olabildiğince ergonomik yapmaya çalışıyoruz. Kullanılacak alana göre de tasarlıyoruz. Boyutları da ne amaçla kullanılacağına göre değişir. Belli bir boyut standartı olmadan kullanım amacına göre boyutlar kişiselleştirilebilir.

Kamp Bıçaklarının Kullanımı

Kamp bıçaklarının kullanımı kişilerin kullanım amacına ya da boyutlarına göre değişiklik gösterebilir. Genelde küçük işler için paslanmaz çelik modeller önerilir. Büyük işlerde -odun kesme gibi- karbon çelik kullanılabilir. Kişiler bu bıçak türünü yemek tüketimi için kullanacaklar ise onun paslanmaz olması önerilir.

Bıçak kılıfı ile bütün hale gelir. Kılıfsız bıçak yarımdır ve Bullknife olarak kılıfsız bıçak satışımız yoktur. Kişilerin tercihine göre deri kılıf ya da kydex kılıflar üretilir. Bullknife’ın deri kılıfları birinci sınıf dana derisi olarak geçer ve oldukça kalitelidir. Bakım isteyen bu türü dikkatli bir şekilde kullanmak gerekir. Kydex kılıflarda böyle bir durum söz konusu değildir. Tamamen pratiklik barındırır ve bu durum ham maddesinden kaynaklıdır.
 

18.08.2023

Türkiye'nin Özel Üretim El Yapımı Bıçak Alışveriş Merkezi © Copyright 2019 - 2022 ( All Right Reserved )
Sitemizde bulunan tüm görseller ürün bilgilerin tüm hakları saklıdır.

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.