Blog

İyi bir bıçak nasıl anlaşılır?   

Öncelikle bıçağın hayatımızdaki yeri önemli ve süreklidir. Özellikle mutfakta ve doğada iyi bir bıçak sizi asla yarı yolda bırakmaz. Hatta hayat kurtarıcı bile olabilir. Bıçaklar kullanılacağı ortama göre özellik olarak farklılıklar gösterir. Bu farklılıkları ‘Hangi bıçağı tercih etmeliyim?’ yazımızda daha ayrıntılı okuyabilirsiniz.

İyi bir bıçak nasıl anlaşılır?   Bıçağınızın ergonomik olması gerekmektedir. Elinize tam oturması ve kabza üzerindeki girinti-çıkıntıların ona göre yapılması gerekmektedir. Her türlü kontrolden sonra siz değerli müşterilerimizin kullanımına sunuyoruz. Kabzada kullanılan malzemenin ısıya ve soğuğa dayanıklı olması gerekir. Aksi taktirde ergonomik yapısını bozulabilir ve elinizden kayıp yaralanmaya yol açabilir. En önemlisi iyi bir bıçağın kaliteli bir çeliğe sahip olması gerekmektedir.

İyi bir bıçak nasıl anlaşılır? 
Kullanılan çeliğin:
Bakımının kolay olması
Keskinliğinin sürekli olması
Keskinliğini uzun süre koruyabilmesi
Uygulanan dirence karşı yüksek mukavemet gösterebilmesi
Çelik ile kabza uzunluğunun ergonomik yapıda olması
Aşınmaya karşı dirençli olması gerekmektedir. 

 Bull Knife Hand Made markası olarak ürettiğimiz  her bir bıçak, asgari yukardaki şartları tam manasıyla sağlamaktadır. Atlas bıçaktan aldığınız her bir ürünün ömür boyu garantisi bulunmaktadır. Sizlere bu denli hizmeti ömür boyu sunmamızın sebebi, kullandığımız malzemelerin kaliteli olmasından kaynaklanmaktadır. İyi bir bıçak biraz maliyetlidir lakin ömürlüktür. 

Tüm Blog Yazılarımızı Görmek İçin Tıklayın...

14.10.2022

Türkiye'nin Özel Üretim El Yapımı Bıçak Alışveriş Merkezi © Copyright 2019 - 2022 ( All Right Reserved )
Sitemizde bulunan tüm görseller ürün bilgilerin tüm hakları saklıdır.

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.